نظرخواهی

شما در روز چقدر قرآن مطالعه می کنید؟
  • امام جمعه همدان:
    نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان اظهار کرد: وقف یکی از احکام مترقی و حیاتی در دین مقدس اسلام است که اگر احیاء شود فقر از کشور ریشه کن خواهد شد.
  • یک نویسنده:
    کتاب «قریبِ غریب» منتشر شد. این کتاب ٢١٥ صفحه‌ای که اولین تألیف «مقصود قاسمی» مداح و فعال اجتماعی خوش نام همدانی است، در خصوص آیات کاربردی قرآن نوشته شده و در واقع امکان دسترسی سریع و آسان به حدود ٢٨٠ موضوع قرآنی را در چهار بخش اعتقادی، اخلاقی، آموزشی و داستانی فراهم می‌کند.

اخبار ویژه

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ایجاد تهران سرای قرآن کارشناسان و مهندسان متعددی به مالزی، مصر، عربستان اعزام شدند، اظهار کرد: طراحی این مرکز باید سرآمد مراکز قرآنی دنیا شود.
مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت امام رضا(ع) طی ۲۲ سال فعالیتش و با درخواست‌های مکرر از مساجد توانسته ۲۲ شعبه منطقه‌ای و محلی در امامزادگان، مساجد و بعضاً نیز منازل خیران علاقه‌مند طبق استانداردها و اهدافی که دارد، برگزار کند.
جزئیات طرحی قرآنی که برای نخستین‌بار اجرا می‌شود؛
معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برای نخستین‌بار در کشورمان، طرح جامع شناسنامه قرآنی را اجرایی خواهد کرد، طرحی که بودجه‌ای حدود چهار میلیارد تومان را به خود اختصاص می‌دهد.
عضو هیات علمی جامعه‌المصطفی با اشاره به سپردن «امانات» به «اهل» از نگاه قرآن، اهلیت عملی را همان برخورداری از اخلاق دانست و گفت: انعکاس برخی رفتارها و سخنان به دور از اخلاق نخبگان سیاسی و مسئولان کشور نشان می‌دهد که رجال سیاسی هر از چندگاهی باید موعظه گوش دهند و افرادی که به لحاظ اخلاقی و معنوی دارای وجاهت هستند آنان را نصیحت کرده و تذکرات اخلاقی دهند.
نمایش
حجت‌الاسلام علوی‌مهر معتقد است که اگر دو معیار قرآن و ضروریات دین را محور اصلی قرار دهیم، می‌توانیم نگاه مثبتی به تفسیر عرفانی داشته باشیم، وگرنه تفسیر عرفانی مورد هجمه بوده و بسیاری از دانشمندان ما آن را باطل و حرام دانسته‌اند.
آیت‌الله کورانی:
گروه بین‌الملل: آیت‌الله علی کورانی، محقق و عالم برجسته شیعی لبنان دستور پادشاه عربستان برای تأسیس «مجمع حدیث نبوی» را ترفند جدید آل‌سعود برای تحریف در دین اسلام و ترویج افکار و اعتقادات منحرف فرقه ضاله وهابیت دانست.

گزارش

جزئیات طرحی قرآنی که برای نخستین‌بار اجرا می‌شود؛