آخرین اخبار

22. نوامبر 2017 - 17:42   |   کد مطلب: 24398
یک داور مسابقات قرآن عنوان کرد: قرارگیری دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در فضاهای قرآنی امری الزامی است که تحقق این امر مهم اهتمام و ورود جدی مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه فرهنگی دانشگاه را می‌طلبد.

محسن ورمزیار، قاری و داور مسابقات قرآن در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری نبا نگار، با بیان اینکه تأثیر فضای قرآنی بر نظام دانشگاهی دور از ذهن نیست، اظهار کرد: در محیطی همچون دانشگاه که افراد به دنبال کسب علم و دانش هستند قرآن آموزی نباید از این فضا جدا باشد که خود قرآن و روایات نیز بر این مهم صحه گذاشته‌اند.
وی افزود: قرارگیری دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در فضاهای قرآنی امری الزامی است که تحقق این امر مهم اهتمام و ورود جدی مسئولان و دست اندرکاران حوزه فرهنگی دانشگاه را می‌طلبد.
ورمزیار با بیان اینکه هرچه فضای علمی کشور با عطر قرآن مأنوس شود بی شک  برنامه‌ها و فعالیت‌های ارزشمندی در این مجموعه قابل نمایش خواهد بود اضافه کرد: برگزاری برنامه‌های قرآنی اعم از مسابقات و محافل انس با قرآن در سطح دانشجویی و دانشگاهی می‌تواند اندک اندک جامعه دانشگاهی را به جامعه قرآنی نزدیک کند.
این داور مسابقات قرآن ابراز کرد: نزدیکی فضای دانشگاهی به فضای قرآنی می‌تواند زندگی شخصی دانشجویان را تحت تأثیر قرار دهد و او را پیرو آموزه‌های ارزشمند قرآن قرار دهد.  
وی گفت: آنچه در این بین مهم است برنامه ریزی‌های معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها و نهاد رهبری جهت گنجاندن هر چه بیشتر فعالیت‌های قرآنی در لیست برنامه‌‌های دانشگاه است. 
این قاری قرآن عنوان کرد: جایگاه فعالیت‌های قرآنی در عملکرد بهتر مدیران و کارشناسان فرهنگی بسیار مهم و تاثیرگذار است که این خود برگزاری هر چه بیشتر و بهتر فعالیت‌های قرآنی را می‌طلبد.
ورمزیار با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه‌ها فعالیت‌های بسیار منسجم و با ساختار مناسبی را در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارند یادآور شد: اهداف انجام فعالیت‌های قرآنی باید در راستای جذب حداکثری دانشگاهیان به فعالیت‌های قرآنی، ارتقا کیفی فعالیت‌های قرآنی و تاثیرگذاری از فعالیت‌های قرآنی باشد.

دیدگاه شما