آخرین اخبار

10. ژانویه 2019 - 8:41   |   کد مطلب: 24416
مصطفی بادامی گفت:در سال 91 مبلغ 300 میلیون تومان برای فعالیت‌های قرآنی همدان در نظر گرفته شد اما این مبلغ در سال 93 به 70 میلیون تومان رسید.

مصطفی بادامی در کارگروه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و قرآنی استان همدان با بیان اینکه از سال 91 بودجه قرآنی کشور تصویب شد و شورای عالی انقلاب فرهنگی مبالغی را به عنوان مبالغ حمایتی به شوراهای قرآن کشور تزریق کرد اظهار کرد: این مبلغ برای ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی است.

وی با بیان اینکه در سال 91 مبلغ 300 میلیون تومان برای فعالیت‌های قرآنی همدان در نظر گرفته شد افزود: این مبلغ در سال 93 به 70 میلیون تومان رسید.

مسوول مرکز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه بودجه قرآنی سال 95 به 42.5 میلیون تومان اختصاص یافت گفت: براساس دستورالعملی که اخیراً از تهران آمده سهم سه کارگروه مشخص شده است.

وی با بیان اینکه 39 درصد بودجه 95 مربوط به توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و قرآنی است عنوان کرد: 49 درصد بودجه کارگروه آموزش عمومی که مسوول آن آموزش و پرورش است.

بادامی با بیان اینکه 12 درصد بودجه به کارگروه توسعه پژوهش و آموزش عالی اختصاص یافته که مسوول آن دانشگاه بوعلی است تصریح کرد: بعد از ابلاغ این دستورالعمل خواسته شده تا بودجه‌ها را کارگروه‌ها توزیع کنند.

وی با بیان اینکه 39 درصد بودجه ترویجی مبلغ 16 میلیون تومان می‌شود که بدان معناست که تقریباً سالی 5 میلیون تومان می‌شود عنوان کرد: مبلغ زیاد نیست و به این نتیجه رسیدیم که این بودجه را برای موسسات قرآنی، سمن‌های فعال در این زمینه و کانون‌هایی قرآنی تزریق کنیم.

مسوول مرکز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه واگذاری کارها به بخش‌های مردمی یکی از سیاست‌های نظام است بیان کرد: تا بتوانند به رشد لازم برسند.

وی با بیان اینکه اداره ارشاد ریالی بابت برگزاری موسیقی و کنسرت پرداخت نمی‌کند عنوان کرد: حتی سالن را به برگزارکننده اجازه می‌دهیم.

بادامی با بیان اینکه تمام درآمد کنسرت‌ها از طریق فروش بلیت‌هاست خاطرنشان کرد: ریالی از بودجه دولتی در این رابطه استفاده نمی‌شود و مردم خود اقدام به خرید بلیت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه داریم هزینه‌هایی که برای امر قرآنی اختصاص یافته به بهترین شکل استفاده کنیم خاطرنشان کرد: 14 ملاک برای تقسیم بودجه تعیین شده که همه بر اساس اسناد بالادستی استان است.

مسوول مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان خاطرنشان کرد: باید ملا‌ک‌های انتخاب بر اساس اولویت‌های استان و جامعه باشد.

وی طراحی و اجرای دوره‌های آموزش تخصصی تربیت و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی تبلیغی ترویجی قرآنی، حمایت از استعدادهای برتر، نخبگان و اجتماعات نخبگانی تبلیغی ترویجی قرآن، تقویت تعاملات هم‌افزا و شبکه‌های اجتماعی فعالان تبلیغی و ترویجی قرآن، توسعه و تقویت مراکز تخصصی مشاوره و خدمات قرآنی، حمایت هدفمند از برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، محافل نمایشگاه‌ها و اعزام‌های تبلیغی ترویجی قرآنی ملی و بین‌المللی، حمایت از تولید بازی، اسباب‌بازی و نرم‌افزارها و محصولات مبتنی بر فناوری‌های نوین قرانی ویژه کودکان، حمایت از اجرای طرح‌‎های ممتاز مبتنی بر آیات و مضامین قرآنی در تبلیغات محیطی و نمادسازی قرآنی و حمایت از فعالیت‌های موثر قرآنی در فضای مجازی را از اولویت‌های قرآنی عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما