پیغام خطا

  • Notice: Undefined index: caption در theme_lightbox2_image() (خط 30 از /home/cp28455/public_html/sites/all/modules/lightbox2/lightbox2.formatter.inc).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference در theme_lightbox2_image() (خط 87 از /home/cp28455/public_html/sites/all/modules/lightbox2/lightbox2.formatter.inc).

آخرین اخبار

11. آوریل 2019 - 12:01   |   کد مطلب: 24439
در دیدار اصحارسانه با آیت‌الله شعبانی مطرح شد:
گرایش‌های افراطی جناحی مهم‌ترین آسیب رسانه است
امام جمعه همدان گفت: گرایش سیاسی در هر رسانه امر طبیعی است اما افراط در آن، رسانه را متوجه آسیبب جدی خواهد کرد.

دبه گزارش نبأنگار؛ آیت‌الله حبیب الله شعبان،امام جمعه همدان  در دیدار با اصحصاب رسانه اظهار کرد: امروز رسانه محرک قوی اجتماعی در عرصه‌های مختلف است و یکی از ابزاری است که در جامعه نقش مربی‌گری دارد.

وی با اظهار بر اینکه مردم روزنامه ر ا صرفا برای دریافت اطلاعات خام مطالعه نمی‌کنند، ادامه داد: درواقع رسانه می‌تواند فضای فکری جامعه را شکل دهد لذا رسانه نقش پررنگی را در جامعه ایفا می‌کند.

آیت‌الله شعبانی وجود برخی ویژگی‌ها مانند صداقت را در رسانه انقلابی، ضروری دانست و گفت: باید توجه کرد که رسانه‌های انقلابی و ولایت‌مدار در تقابل با رسانه‌های معاند قرار دارند چراکه دشمنان درصدد ایجاد جنگ روانی و اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: گرایش‌های افراطی جناحی مهم‌ترین آسیب امروز رسانه‌ها است البته نباید غافل شد که وجود گرایش سیاسی در هر رسانه امر طبیعی است اما افراط در آن، رسانه را متوجه آسیبب جدی خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان کرد: اصحاب رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند که باید صدای مردم را به مسئولین و صدای مسئولین را به مردم برسانند که این ارتباط باید مدیریت شود.

توسعه استان همدان مستلزم ایجاد تحول در مباحث زیربنایی است

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر توجه به توسعه استان همدان، بیان کرد: توسعه استان مستلزم ایجاد مباحث روبنایی است که در این راستا باید مطالعات گسترده و عمیقی ایجاد و موضوعاتی مانند اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود لذا راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

وی افزود: در مرحله دوم توسعه مستلزم ایجاد مباحث زیربنایی است که اگر محقق نشود نمی‌توان استان همدان را توسعه داد و در این راستا تحولاتی باید در استان ایجاد شود.

آیت‌الله شعبانی با ابراز نارضایتی از وجود حواشی در استان، گفت: گاهی از موارد در استان همدان حواشی بسیار برجسته دیده می‌شود و متأسفانه مشاهده می‌شود که به جای پرداختن به بطن اصلی موضوعی، اشتغالات به حواشی بسیار است و گاهی باعث فراموش شدن بطن اصلی می‌شود.

وی تأکید کرد: باید حواشی کنار گذاشته شود و به یک وحدت در استان رسیده شود فضای تنش و افراطی‌گری آسیبی برای توسعه استان همدان است که رسانه‌ها باید در کاهش آن تلاش کنند.

آیت‌الله شعبانی با تأکید بر اینکه دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان عامل اقتصادی نیست اما از فعالان اقتصادی حمایت می‌کند، افزود: ما از اصحاب رسانه می‌خواهیم در کنار ما پیگیر این موضوع بوده و مطالبه گر باشد.

حمایت ما از رسانه‌ها منوط به حرکت آنها در چارچوب ارزش‌های اسلامی است

وی بابیان اینکه اصحاب رسانه از تمامی مسئولان حتی شخص من باید موضوع رونق تولید را مطالبه کنند، مطرح کرد: حمایت از اهالی رسانه موضوع مهمی است که باید موردبررسی قرار گیرد یعنی باید بررسی شود آیا صرف حمایت گفتاری می‌تواند به فعالان این عرصه کمک کرد یا اینکه این حمایت‌ها باید عملیاتی‌تر شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان در پاسخ به درخواست اهالی رسانه برای حمایت نماینده ولی‌فقیه در استان از رسانه‌ها تصریح کرد: حمایت ما از رسانه‌ها منوط به حرکت اصحاب رسانه در چارچوب تقید به‌نظام اسلامی و توجه به ارزش‌های اسلامی است.

وی بابیان اینکه جایگاه نمایندگی ولی‌فقیه جایگاه حفظ ارزش‌های اسلامی است، تأکید کرد: خوشبختانه عموم رسانه‌های استان همدان فارغ از گرایش‌های سیاسی در چارچوب انقلابی گری و ارزش‌های نظام اسلامی حرکت می‌کنند.

شعبانی از راه‌اندازی مجمع جوانان در دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت آنها خبر داد و بیان کرد:  از اصحاب رسانه نیز دعوت می‌کنیم در این مجمع حاضر شوند تا با فعالیت همه جوانا در آینده شاهد بروز تحولی در مدیریت استان و شکل‌گیری نسلی نخبه در استان باشیم.

وی همچنین با پیشنهاد مطالعه کتاب "مغالطات" اثر "علی‌اصغر خندان" به اصحاب رسانه مطرح کرد: گاهی اوقافت اصحاب رسانه سهواً در انتقال سخنان افراد و غیره دچار برخی اشتباهات می‌شوند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم این کتاب را مطالعه کنید تا اشتباهاتتان کاهش یابد.

نماینده ولی‌فقیه خطاب به اصحاب رسانه عنوان کرد: من خیرخواه شما هستم و از شما نیز می‌خواهم خیرخواه من باشید تا با هم‌افزایی این خیرخواهی‌ها، بتوانیم فضای علمی دینی استان را تقویت کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما