آخرین اخبار

30. آوریل 2019 - 13:52   |   کد مطلب: 24459
نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: قتلگاه شهید طلبه همدانی به عنوان المان و یادمانی به جا خواهد آمد.

به گزارش نباء نگار، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجلال رضوی‌مهر در مراسم بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام مصطفی قاسمی با بیان اینکه حضرت آقا با توجه به این موضوع اجازه ندادند که خون شهید پایمال شود اظهار کرد: باید از همه مراجع تقلید و مدیر حوزه علمیه کشور و همه اساتید انقلابی به خاطر ارسال پیام و توجه به این موضوع تشکر کرد.

وی با بیان اینکه قتلگاه شهید به عنوان المان و یادمانی به جا خواهد ماند افزود: باید از مدیر حوزه علمیه همدان برای این اقدام تقدیر کرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه 17 هزار شهید ترور داریم بنابراین استکبار ما را از چه می‌ترساند افزود: روحانیت ما در دفاع از اهل‌بیت و دفاع از حرم دو برابر شهید دادند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت برای جانبازی در راه اسلام این مسیر را پیش گرفته‌ است تصریح کرد: روحانیت برای مردم و با مردم هستند، اکثراً مستأجر و از اقشار پایین دست بوده که این راه را انتخاب می‌کنند.

رضوی‌مهر با طرح این سؤال که چه چیزی استکبار را به وحشت انداخته است، خطاب به مستکبران ادامه داد: به سپاه، به روحانیت و نمازگزاران جمعه حمله می‌کنید و یا تشییع پیکر شهدا را سیاسی جلوه می‌دهید و امروز لگام افسار گسیخته فضای مجازی را در دست گرفتید و لجن پراکنی می‌کنید.

وی با اشاره به اینکه در هر عصری یزیدیان و نمرودیان حضور دارند خاطرنشان کرد: مستکبران بدانند اگر فکر و ذهن مردم در اختیار آنان بود، دیروز در تشییع جنازه، آن حماسه خلق نمی‌شد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم شخصیت‌های ما را ترور کنند، خطاب به دشمنان گفت: شما یک روحانی که مسؤولیت ندارد هم تحمل نمی‌کنید، اما بدانید که اگر از آسمان و زمین بر ما گلوله ببارد، لحظه‌ای نظام و رهبر خود را تنها نخواهیم گذاشت.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله نوری وقتی خبر را شنیدند به گریه افتاده و اعلام کردند که این آرزوی ماست اظهار کرد: شهید قاسمی در روز شهادتش روزه بود و وصیت نامه‌اش هم آماده بود.

رضوی‌مهر با بیان اینکه به نام شهید یک موسسه فرهنگی در قاسم‌آباد همدان که محل سکونت وی بوده، احداث می‌شود افزود: امروز قائم مقام مدیر حوزه عملیه کشور و از روحانیون سراسر کشور در این مراسم حضور دارند چرا که قطره‌ قطره خون شهید برای اسلام سرباز می‌آفریند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به موقع ورود کرده و قاتل را به درک واصل کرد تصریح کرد: این اقدام باعث آرامش خاطر مردم شد اما این کافی نیست.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه از شورای عالی فضای مجازی گلایه داریم ادامه داد: هنوز یکسال از جلسه مدیر حوزه علمیه همدان و جمعی از طلاب استان در قم نگذشته که دغدغه‌های خود را درباره فضای مجازی اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی باید سریع عکس‌العمل نشان دهد خاطرنشان کرد: اکنون نفوذ فضای مجازی به خانه‌ها، بازار، مدارس و بخش‌های مختلف را شاهد هستیم و باید با آن مقابله کنید.

رضوی‌مهر با بیان اینکه این مسأله را سیاسی و حزبی نکنید اظهار کرد: اگر این مسأله دنبال شود، سرنخ‌ها به آن سر مرزها می‌رسد چرا که چطور امکان دارد قاتل در صفحه فضای مجازی اسلحه بفروشد، اسلحه‌های جدید را آزمایش کند و با قیمت یک تا 2  میلیون تومان با پیک به در خانه بفرستد.

وی افزود: چطور اینستاگرام صفحه سردار سلیمانی را تعطیل می‌کند اما همچنان صفحات این افراد خشن و مروج خشونت را باز نگاه می‌دارد و افراد برای آن پست می‌گذارند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تا چهلم شهید، روستا به روستا، مسجد به مسجد، مراسم می‌گیرند و مسأله به اینجا ختم نمی‌شود اضافه کرد: اگر امروز پویش مردمی آمران به معروف تشکیل می‌شود و هزاران نفر به آن می‌پیوندند به خاطر زنده بودن جریان الهی و روحانیت است.

وی با بیان اینکه امام جمعه فقید ما در ماجرای آقاجاری سکته کرد بیان کرد: او اندوهگین بود که این سخنان در استانی رخ داده که وی، امام جمعه‌اش است و این نمونه بارز دغدغه‌مندی مردم و عالمان استان همدان است.

در این مراسم شعارهایی چون «عامل خون مصطفی بی‌توجهی مسؤولان ما» و «سلبریتی بیداری عامل این خون‌هایی» نیز سر دادند و خواستار ساماندهی فضای مجازی شدند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما