آخرین اخبار

20. ژوئن 2019 - 12:24   |   کد مطلب: 24469
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه مدیران انقلابی نباید از چرخه مدیریتی کشور خارج شوند، گفت: این افراد سرمایه نظام هستند و باید از فکر و مدیریت آنها استفاده شود.

به گزارش نباء نگار، توکل حیدری پیش از ظهر پنج شنبه در آیین تودیع و معارفه دادستان همدان با بیان اینکه در دوره ریاست آیت‌الله لاریجانی بر قوه قضاییه موضوع احیای حقوق عامه قوت گرفت و در احیای حقوق مردم شاهد تحول بودیم، گفت: دادستان‌های کل کشور در این زمینه اقدام و حرکت جهادی، سریع و پرشتابی را در این زمینه آغاز کردند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه مدیران انقلابی نباید از چرخه مدیریتی کشور خارج شوند چراکه سرمایه نظام هستند و باید از فکر و مدیریت آنها استفاده شود به انتصاب حسن خانجانی به عنوان دادستان استان همدان اشاره کرد و گفت: وی از نیروهای توانمند استان همدان است.

وی در ادامه یکی از راه‌های احیای حقوق عامه و پیگیری حقوق مردم را توجه به داخل دادسراها دانست و افزود: کمبود نیرو در قوه قضاییه محسوس و تعداد پرونده‌های واصله نیز بالاست اما باید در این زمینه جهادی کار کرد و امیدواریم دولت اجازه جذب نیرو به اندازه کافی را بدهد.

رئیس کل دادگستری استان همدان همچنین با اشاره به اینکه برخی پرونده‌ها که ماهیت قضایی ندارند باید به هیئت‌ها سپرده شوند تا با انباشت پرونده‌ها مواجه نشویم، بر لزوم جذب قاضی تأکید کرد و گفت: در حال حاضر پرونده ۱۵۰ کارمند برای جذب آماده است و نیاز به صدور ابلاغ دارند اما به خاطر عدم اعتبار این اجازه را به ما نمی‌دهند.

تلاش برای کاهش تعداد پرونده‌های قضایی

دادستان همدان نیز پشتیبانی از حقوق عمومی و حقوق فردی و اجتماعی را از وظایف قوه قضاییه دانست و به بحث درونی دادسراها اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اساسی معضل انباشت پرونده ها است و باید در مسیر کاهش این پرونده‌ها اقدام شود.

حسن خانجانی توجه به دقت در بررسی پرونده‌ها و توجه به سرعت اجرا را اصلی اساسی برشمرد و افزود: البته در این دقت نیز نباید خود را درگیر وسواس‌های بیش از حد کنیم که کار عقب بماند و مردم ناراضی شوند.

وی کمبود نیرو را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: باید در دادسراها نیروی انسانی بیشتری تزریق شود تا شاهد بررسی بهتر پرونده‌ها باشیم.

خانجانی به معضل مواد مخدر اشاره کرد و با بیان اینکه باید در استان همدان برای حل این معضل اقدام شود، گفت: برخورد با قاچاق کالا و اراذل و اوباش از دیگر موضوعات قابل توجه است.

وی همچنین با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار موتورسیکلت و یک‌هزار خودروی بلاتکلیف در پارکینگ‌ها وجود دارد که باید نسبت به تعیین تکلیف آنها بر اساس قانون اقدام شود؛ اصلی‌ترین کار قوه قضاییه را خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: تحقق این امر در گرو تعامل با سایر دستگاه‌هاست.

خانجانی بابیان اینکه این تعامل به معنای برخورد و تقابل با موارد غیرقانونی نیست، توجه به تحقق رونق تولید در استان را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: در این زمینه نیازمند همراهی مدیران هستیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما