آخرین اخبار

26. ژوئن 2019 - 15:40   |   کد مطلب: 24471
نماینده ولی فقيه در استان همدان با بيان اینکه باید با استفاده از جوانان مومن و انقلابی کمیته محتوایی تشکیل دهیم گفت: متاسفانه برنامه‌ای برای جذب جوانان به نماز جمعه وجود ندارد و این نیازمند همفکری و شناخت موانع موجود است.

به گزارش نباء نگار، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در نشست با ائمه جمعه استان همدان با تاکید بر لزوم وحدت در استان همدان اظهار کرد: در بعضی از موضوعات نیازمند تغییر ساختارها در جهت عملکرد و خدمت‌رسانی بهتر هستیم.

وی افزود: زمانی که در دفاتر درگیر این ساختارها باشیم ائمه جمعه تبدیل به یک نیروی اجرایی می‌شوند و به وظیفه اصلی خود که به فرموده مقام معظم رهبری یک قرارگاه فرهنگی است نخواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب در زمینه ائمه جمعه به آن تاکید دارند مساله ارتباط با مردم و مدارا با آنهاست.

وی با بیان اینکه گاهی با انتظارات فراتر از واقعیت مواجه هستیم اظهار کرد: در مشکل‌ترین و سخت‌ترین شرایط نیز نباید از برخورد صحیح و لبخند زدن با مردم غافل شویم چراکه ائمه جمعه شاخص‌ترین نماد و شاخصه جامعه اسلامی هستند.

شعبانی با تاکید بر لزوم حذف فاصله‌های ایجاد شده با مردم بیان کرد: ائمه جمعه باید حاکمیت اسلامی را به صورت عینی به مردم نشان دهند و توجه ویژه‌ای به مدارا کردن و نشستن پای درد دل داشته باشند.

وی به سیره بزرگان دین در برخورد با مردم اشاره کرد و گفت: باید برخوردهای ما به نحوی باشد که مردم با دیدن ما حس کنند اسلام آمده است و زمانی که وارد خانه ما می‌شوند به این فکر کنند که وارد خانه پیامبر شدند و آن ساده‌زیستی و ضد اشرافیتی که در سیره پیامبر اسلام و اهل بیت(ع) بوده را در زندگی ما هم مشاهده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این که مسائل امنیتی نباید ایجاد فاصله با مردم کند یادآور شد: در این مدت زمانی که به بعضی از مناطق می‌رویم مردم تعجب می‌کنند البته بیشتر بنده تعجب می‌کنم که امروز چقدر از اسلام فاصله گرفته‌ایم که شهروند جمهوری اسلامی با دیدن یک مسوول این قدر متعجب می‌شود.

وی در ادامه به دیدار با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان در بحث خطبه‌ها دو موضوع را بسیار سفارش کردند، یکی توجه و وقت گذاشتن برای مطالب بود و دیگری کوتاه کردن زمان ایراد خطبه‌ها.

شعبانی تصریح کرد: حضرت آقا فرمودند بنده برای هر خطبه دو روز را وقت می‌گذارم چراکه اگر ما بدون مطالعه به منبرها و نماز برویم و نیم ساعت از وقت مردم را بگیریم و آنها هم از این زمان استفاده نکنند این حق‌الناس است.

وی با اشاره به اینکه باید با استفاده از جوانان مومن و انقلابی کمیته محتوایی تشکیل دهیم یادآور شد: متاسفانه برنامه‌ای برای جذب جوانان به نماز جمعه وجود ندارد و این نیازمند همفکری و شناخت موانع موجود است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در پایان موضوع بدحجابی و بی‌حجابی را یکی از مشکلات حال حاضر کشور خواند و گفت: در این زمینه نیازمند ارائه طرح هایی در شورای فرهنگی عمومی هستیم که بعد از مطرح کردن آن به دنبال اجرای باشیم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما