آخرین اخبار

7. ژولیه 2019 - 12:09   |   کد مطلب: 24474
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ‌موفقیت و پیشرفت را در گرو ایستادگی، مقاومت و پیگیری دانست و تأکید کرد: مشکل کنونی کشور، بحث اقتصاد و تحریم نیست.

به گزارش نباء نگار؛ حمیدرضا حاجی‌بابایی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، ادر شورای اداری استان همدان‌ با اشاره به پایان مهلت بازگشت اروپاییان به تعهدات خود تا پایان ۱۶ تیرماه، گفت: ۱۶ تیرماه مهلت ۲ ماهه ایران به اروپاییان به پایان خواهد رسید و در صورت عدم بازگشت اروپاییان به تعهدات خود، ایران با اقتدار شروع به غنی‌سازی اورانیوم می‌کند.

وی با تأکید بر شکست آمریکا در جنگ تکنولوژی ‌مقابل ایران، مطرح کرد: آمریکا با بالاترین تکنولوژی روز خود به نام بزرگترین پهپاد جاسوسی وارد ایران شده و ‌مقابل توان اطلاعاتی ایران با شکست سنگینی مواجه شد به طوری که استکبار هیچ‌گاه با زور نمی‌تواند به اهداف شوم خود برسد و آمریکا هیچ زبانی را جز زبان قدرت نخواهد فهمید.

حاجی‌بابایی کمبود حقوق محیط‌بانان را تقصیر مجلس و دولت دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نگاه‌ ویژه‌ای نسبت به اهمیت محیط زیست در کشور دارند از این‌رو ۲ مصوبه بسیار مهم در بندهای ث و ذ در ماده ۳۸ مقرر شده و اهمیت محیط‌‌‌ زیست در کشور به اندازه‌ای زیاد است که دولت و مجلس حاضر به واردات کاغذ از خارج مرزها به شرط حفظ محیط‌ زیست است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به وضعیت مناسب ایران در حوزه پسماند در مقایسه با کشور انگلستان، بیان کرد: متأسفانه ما به عنوان انسان نتوانسته‌ایم به همان اندازه که به طبیعت زخم می‌زنیم آن‌را التیام ببخشیم و متأسفانه آمار تولید پسماند برخلاف بازیافت بسیار بالاتر است.

وی در رابطه با وضعیت استان همدان در مقایسه با سایر استان‌های کشور، اظهار کرد: متأسفانه گاهی اوقات اخبار فعالیت‌ها و موفقیت‌ها در تمامی زمینه‌ها به‌ویژه محیط‌زیست به شکل درستی مخابره نمی‌شود این در حالی‌ است که هم اکنون استان همدان در تمامی زمینه‌ها رو به‌ رشد است.

مشکل کنونی کشور معضل عدم پیگیری است
حاجی‌بابایی موفقیت و پیشرفت را در گرو ایستادگی، مقاومت و پیگیری دانست و تأکید کرد: مشکل کنونی کشور، بحث اقتصاد و تحریم نیست بلکه مشکل کنونی کشور معضل عدم پیگیری است.

وی استان همدان را قانونمندترین و نظام‌مندترین استان کشور دانست و بیان کرد: پیگیری مطالبات استان و به نتیجه رساندن آنان به قدری طولانی و موفقیت‌آمیز است که بیان هر کدام از آن‌ها به مردم ساعت‌ها به طول خواهد انجامید؛ نقد کردن بسیار آسان و کوتاه‌مدت است اما پیگیری و به هدف رساندن به صورت هماهنگ کاری سخت و دشوار است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه استان در حوزه بهداشت و درمان به نقطه خوبی رسیده است، گفت: همدان در این حوزه در این منطقه حرف اول را می‌زند؛ با ساخت بیمارستان VIP همدان تمامی منطقه تا نجف اشرف را تحت پوشش خود قرار می‌دهد؛ ورود بیماران خارجی به همدان و تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه D۸ از جمله موارد موفقیت‌آمیز استان در حوزه بهداشت است.

وی بحث آب را مهمترین مسئله استان دانست و مطرح کرد: تأسیس سدی تازه در بالادست سد تالوار باعث شده تا مشکلاتی را برای تأمین آب استان به وجود آورد.

منبع:ایکنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما